Halo, policja? Proszę przyjechać na Facebooka

Halo, policja? Proszę przyjechać na Facebooka

Straż Miejska wystawia pierwsze mandaty za niepoprawną działalność w mediach społecznościowych. Tak, dobrze mnie zrozumieliście, mandaty. Polski użytkownik FB z Poznania dostał jakoby wezwanie od Straży Miejskiej. Powodem jest przekleństwo, jakiego ten jakoby użył w trakcie dyskusji (albo „dyskusji”, jak to bywa w sieci). Osoba ta ma się teraz stawić w siedzibie poznańskiej Straży Miejskiej „w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie”. Oskarżenie oparte jest o artykuł 141 kodeksu wykroczeń;

„kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych,podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany”.

Nie jest to pierwszy przykład stróżów prawa interesujących się aktywnością internetową. Parę tygodni temu prokuratura zainteresowała się 34-latkiem, który trzy lata temu zamieścił w sieci wezwania do przemocy ze względu na przynależność rasową.


Gmail niebawem pozwoli wyłączyć funkcję nteligentnych odpowiedzi

Ruszyły Randki FB. Co o nich wiemy?

comments powered by Disqus
Blog