Orange i Plus planują likwidację internetowych bramek SMS

Orange i Plus planują likwidację internetowych bramek SMS

Ha, jeszcze kilka lat i całkiem bym zapomniał o istnieniu bramek SMS. Wielu z nas uważa je już za relikt starych czasów, jednak wbrew pozorom spora ich liczba wciąż funkcjonuje. Niedługo jednak liczba ta zmniejszy się, gdyż sieci Orange i Plus ogłosiły likwidację swoich. Bramka Orange zakończy swoje życie 31 stycznia; oficjalny komunikat Orange na ten temat jest następujący:

1.02.2020 usługa "SMS/MMS z Internetu" zostanie wyłączona. Użytkownicy Bramek SMS/MMS, dostępnych pod adresami sms.orange.pl i mms.orange.pl, utracą możliwość dalszego korzystania z tych serwisów.

Do 31.01.2020 prosimy o ewentualne zabezpieczenie (np. skopiowanie) treści wybranych wiadomości. Dodatkowo nadawca korzystający z tych serwisów ma możliwość usunięcia wiadomości ze skrzynki odbiorczej poprzez wybranie opcji usuń wiadomość.

Plus nie zakomunikował dokładnej daty zamknięcia swoich bramek, ale potwierdził, że też chce to zrobić:

Informujemy o planowanym wyłączeniu usług Bramka SMS oraz Bramka SMS do sieci Plus.

W związku z tym od dnia 13 stycznia 2020 roku wyłączone zostaną numery SMS Premium: 7266, 7566 oraz 7966 umożliwiające kolejne zasilenia konta punktowego w usłudze Bramka SMS.

O terminie wyłączenia usług oraz dostępu do strony sms.plus.pl poinformujemy Państwa ze stosownym wyprzedzeniem odrębnym komunikatem na stronie sms.plus.pl oraz na plus.pl/bramkasms jak również w wiadomości SMS wysłanej na numer telefonu komórkowego przypisanego do Państwa konta.


Jeśli chodzi o duże sieci, to po likwidacji bramek dwóch ww. ostatnią oferującą tą usługę zostanie T-Mobile.


Oficjalna prezentacja PlayStation 5 ma mieć miejsce na początku lutego

Biblioteka Netflix zaktualizowana o nowe tytuły

comments powered by Disqus
Blog