Koronawirus w Polsce i globalnie. Statystyki i wiadomości na 3 lipca

Koronawirus w Polsce i globalnie. Statystyki i wiadomości na 3 lipca

Na świecie: 10.9 miliona zmarłych, 5.77 miliona wyzdrowiałych, 521 tysiące zgonów.

W Polsce: 35,146 tysięcy chorych, 22,209 tysięcy wyzdrowiałych, 1,492 tysiące zmarłych.

Dobrych wiadomości niestety brakuje.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że do końca pandemii jeszcze daleka droga. Wskazuje brak chęci niektórych przywódców oraz brak współpracy między krajami świata jako największe przeszkody stojące na drodze wyeliminowaniu wirusa.

Naukowcy z brytyjskiego Uniwersytetu Sheffield i amerykańskiego Uniwersytetu Duke stwierdzili, że COVID-19 mutuje w nową, silniejszą formę. Nowy szczep, D614G, ma mieć większą zaraźliwość niż jego poprzednik. Spowodowana nim choroba przebiega tak samo, jak przedtem.

Kim Dżong Un ogłosił, że Korea Północna obroniła się przed pandemią. Oficjalnie w kraju nie było ani jednego przypadku zachorowania. Gruby Koreańczyk mówił o ”ogromnym sukcesie” i konieczności zachowania czujności. Wielu ekspertów wątpi w prawdę słów Dżong Una; przytaczają bliskość Korei Północnej do Chin oraz spowodowaną niedożywieniem niską odporność jej mieszkańców.

Zdaniem naukowców ze Sri Lanki, koronawirus jest w stanie zaburzyć układ hormonalny zainfekowanych. Objawia się to m.in. utrata węchu i zaburzeniem funkcji mózgu.


Budynek europarlamentu obrabowany w serii włamań

Cyberpunk 2077 nie pójdzie na Windows 8. Aktualizujesz do Windows 10 albo nie grasz

comments powered by Disqus